Split Core Current Transformer Clamp On OPCT10AL 1A/1V 5A/1V 10A/1V 30A/1V 60A 1V Ac Cts Open Type Sensor 1Pcs(25A - 1V)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
Sensor BlocksSplit Core Current Transformer Clamp On OPCT10AL 1A/1V 5A/1V 10A/1V 30A/1V 60A 1V Ac Cts Open Type Sensor 1PcsCoil Structure : ToroidalModel Number : OPCT10ALCoil Number : AutotransformerPhase : SINGLEUse : Currentproduct name : Miniature split core Current TransformerRatio Output : 1Vthrough hole : 10mmMeasure current : Alternating currentworking frequency : 50Hz~200KHzOutput way : lead wire
  • Sensor Blocks
Color 25A - 1V